Bakgrundsbilder
Bakgrunder
Bilder
Målarbilder

Bred Bakgrundsbilder

Bläddra 116+ Bred Bakgrundsbilder att ladda ner gratis i HD & 4K

116 Bred Bakgrundsbilder har hittills tagit sig till den här sidan. Stilar sträcker sig från fotografiska till illustrerade, så tonen är din att bestämma. Upplösningen toppar på 12638x5492, gott om för 8K. De sitter bra bakom appikoner utan att svälja dem. Allt laddas ner gratis i varje tillgänglig storlek.

Vit mugg med blått smiley-ansikte och ordet smile på reflekterande yta. — Bred Bakgrundsbilder
Kaninte hjälpa att le med en varm kopp kaffe.
Skapa bakgrundsbilder med AI.
Från en prompt, på sekunder.
Prova gratis
  • Vit mugg med blått smiley-ansikte och ordet smile på reflekterande yta. — Bred Bakgrundsbilder
    Vit mugg med blått smiley-ansikte och ordet smile på reflekterande yta.
  • En rosa Razer-logotyp centrerad ovanför en färgstark vertikal gradientbakgrund. — Bred Bakgrundsbilder
    En rosa Razer-logotyp centrerad ovanför en färgstark vertikal gradientbakgrund.
  • Fotbollsspelare med armarna höjda i jubel på en upplyst stadionplan. — Bred Bakgrundsbilder
    Fotbollsspelare med armarna höjda i jubel på en upplyst stadionplan.
  • Person går på snötäckt väg i vinterkvarter — Bred Bakgrundsbilder
    Person går på snötäckt väg i vinterkvarter
  • Moment-telefonkameratillbehör med träfinish mot svart bakgrund — Bred Bakgrundsbilder
    Moment-telefonkameratillbehör med träfinish mot svart bakgrund
  • Rustikt stenhus med terrakottatak mot skogklädda kullar och snötäckta berg under molnig himmel. — Bred Bakgrundsbilder
    Rustikt stenhus med terrakottatak mot skogklädda kullar och snötäckta berg under molnig himmel.
  • Solnedgång över en sjö med berg och roddare på vattnet. — Bred Bakgrundsbilder
    Solnedgång över en sjö med berg och roddare på vattnet.
  • Montréal Olympic Tower sedd nedifrån mot en molnig himmel i svart och vitt — Bred Bakgrundsbilder
    Montréal Olympic Tower sedd nedifrån mot en molnig himmel i svart och vitt
  • Svart MINI Countryman parkerad på en skogsväg under höga vintergröna träd. — Bred Bakgrundsbilder
    Svart MINI Countryman parkerad på en skogsväg under höga vintergröna träd.
  • Vita fläderblommor blommar på en grön buske under en blå himmel. — Bred Bakgrundsbilder
    Vita fläderblommor blommar på en grön buske under en blå himmel.
  • Djupblå kosmisk scen med glödande nebulosor och spridda stjärnor. — Bred Bakgrundsbilder
    Djupblå kosmisk scen med glödande nebulosor och spridda stjärnor.
  • New York City skyline med Empire State Building under disigt dagsljus. — Bred Bakgrundsbilder
    New York City skyline med Empire State Building under disigt dagsljus.
  • Solnedgång över Taipeis stadsbild inramad av gröna kullar och moderna skyskrapor — Bred Bakgrundsbilder
    Solnedgång över Taipeis stadsbild inramad av gröna kullar och moderna skyskrapor
  • En lugn vattenväg i skymningen med stadsljus som reflekteras på ytan och ett fartyg i fjärran. — Bred Bakgrundsbilder
    En lugn vattenväg i skymningen med stadsljus som reflekteras på ytan och ett fartyg i fjärran.
  • Skogsutsikt vid skymning med gyllene solljus på berg genom tallgrenar — Bred Bakgrundsbilder
    Skogsutsikt vid skymning med gyllene solljus på berg genom tallgrenar
  • Snöiga berg och skogsdal vid solnedgång med orange och blå himmel — Bred Bakgrundsbilder
    Snöiga berg och skogsdal vid solnedgång med orange och blå himmel
  • Höstträd speglade i en lugn sjö under en klarblå himmel. — Bred Bakgrundsbilder
    Höstträd speglade i en lugn sjö under en klarblå himmel.
  • Spiralformad träpromenad som slingrar sig runt ett träd i en skog med människor som går. — Bred Bakgrundsbilder
    Spiralformad träpromenad som slingrar sig runt ett träd i en skog med människor som går.
  • Svart kolfibertextur med diagonalt vävmönster — Bred Bakgrundsbilder
    Svart kolfibertextur med diagonalt vävmönster
  • Hulk konfronterar Black Panther på en stormig himmel ovanför stenig terräng. — Bred Bakgrundsbilder
    Hulk konfronterar Black Panther på en stormig himmel ovanför stenig terräng.
  • Taipei 101 skyskrapa reser sig över en tät stad med berg i bakgrunden. — Bred Bakgrundsbilder
    Taipei 101 skyskrapa reser sig över en tät stad med berg i bakgrunden.
  • Urban skyline med kontorsbyggnader, park och flod under molnig himmel. — Bred Bakgrundsbilder
    Urban skyline med kontorsbyggnader, park och flod under molnig himmel.
  • Orange kajak på lugnt fjordvatten med bergsreflektioner vid soluppgång — Bred Bakgrundsbilder
    Orange kajak på lugnt fjordvatten med bergsreflektioner vid soluppgång
  • Alpsjö omgiven av gyllene kullar och snötäckta berg under molnig himmel. — Bred Bakgrundsbilder
    Alpsjö omgiven av gyllene kullar och snötäckta berg under molnig himmel.
  • Berg-och-dalbana och pariserhjul silhuetterade mot en stjärnklar skymningshimmel med en halvmåne. — Bred Bakgrundsbilder
    Berg-och-dalbana och pariserhjul silhuetterade mot en stjärnklar skymningshimmel med en halvmåne.
  • Ett stentorn och moderna baldakin-strukturer speglade i lugnt vatten i skymningen. — Bred Bakgrundsbilder
    Ett stentorn och moderna baldakin-strukturer speglade i lugnt vatten i skymningen.
  • Solljus strålar genom höga tallar i en snöig skog i gryningen. — Bred Bakgrundsbilder
    Solljus strålar genom höga tallar i en snöig skog i gryningen.
  • En lugn damm reflekterar en färgrik skymningshimmel över böljande gröna kullar och träd. — Bred Bakgrundsbilder
    En lugn damm reflekterar en färgrik skymningshimmel över böljande gröna kullar och träd.
  • Mörka stormmoln över ett lugnt hav i skymningen med milda vågor på en svart sandstrand. — Bred Bakgrundsbilder
    Mörka stormmoln över ett lugnt hav i skymningen med milda vågor på en svart sandstrand.
  • Kanot flyter på lugn sjö omgiven av skogsklädda berg under molnig himmel. — Bred Bakgrundsbilder
    Kanot flyter på lugn sjö omgiven av skogsklädda berg under molnig himmel.
  • Spiral modern byggnadsatrium med röda ljus och glastak — Bred Bakgrundsbilder
    Spiral modern byggnadsatrium med röda ljus och glastak
  • Två glödande tipis under en stjärnklar natthimmel med en person som står i närheten i en öken. — Bred Bakgrundsbilder
    Två glödande tipis under en stjärnklar natthimmel med en person som står i närheten i en öken.
  • Under en stålbro över blått vatten en klar dag. — Bred Bakgrundsbilder
    Under en stålbro över blått vatten en klar dag.
  • Stadskanal med båtar och höga byggnader under en molnig himmel. — Bred Bakgrundsbilder
    Stadskanal med båtar och höga byggnader under en molnig himmel.
  • Vandrare i gul jacka närmar sig vattenfall i frodig grön skog. — Bred Bakgrundsbilder
    Vandrare i gul jacka närmar sig vattenfall i frodig grön skog.
  • Stadsgata vid solnedgång med bilar, cyklar och fotgängare under varmt gyllene ljus. — Bred Bakgrundsbilder
    Stadsgata vid solnedgång med bilar, cyklar och fotgängare under varmt gyllene ljus.
  • Solljus strålar genom höga mossbeklädda träd i en tyst skog med fallna stockar. — Bred Bakgrundsbilder
    Solljus strålar genom höga mossbeklädda träd i en tyst skog med fallna stockar.
  • Grässtig genom majsfält under en dramatisk molnig himmel — Bred Bakgrundsbilder
    Grässtig genom majsfält under en dramatisk molnig himmel
  • En flod flyter genom en stad med gröna fält och järnvägsspår under en molnig himmel. — Bred Bakgrundsbilder
    En flod flyter genom en stad med gröna fält och järnvägsspår under en molnig himmel.
  • Solnedgång över böljande gröna kullar och avlägsna berg — Bred Bakgrundsbilder
    Solnedgång över böljande gröna kullar och avlägsna berg
  • Silhuett av en skylt mot en färgstark skymningshimmel. — Bred Bakgrundsbilder
    Silhuett av en skylt mot en färgstark skymningshimmel.
  • Två ljusgröna lönnlöv på en gren med en mjuk grön och blå bakgrund. — Bred Bakgrundsbilder
    Två ljusgröna lönnlöv på en gren med en mjuk grön och blå bakgrund.
  • Nattvy över jorden som visar glödande städer och turkosa oceaner från rymden. — Bred Bakgrundsbilder
    Nattvy över jorden som visar glödande städer och turkosa oceaner från rymden.
  • Nattlig flygbild av en tät stad med upplysta byggnader och gator. — Bred Bakgrundsbilder
    Nattlig flygbild av en tät stad med upplysta byggnader och gator.
  • Flygfoto över öar och ett kryssningsfartyg i lugnt vatten under den gyllene timmen. — Bred Bakgrundsbilder
    Flygfoto över öar och ett kryssningsfartyg i lugnt vatten under den gyllene timmen.
  • Höga träd i dimmig skog med gyllene ljus som silas genom kronan. — Bred Bakgrundsbilder
    Höga träd i dimmig skog med gyllene ljus som silas genom kronan.
  • Ett glödande orange tält under en stjärnhimmel med Vintergatan över berg — Bred Bakgrundsbilder
    Ett glödande orange tält under en stjärnhimmel med Vintergatan över berg
  • Ett berg och himmel reflekterade i en lugn sjö i gryningen — Bred Bakgrundsbilder
    Ett berg och himmel reflekterade i en lugn sjö i gryningen
  • Abstrakt mönster av glödande orange linjer på en mörk bakgrund — Bred Bakgrundsbilder
    Abstrakt mönster av glödande orange linjer på en mörk bakgrund
  • En man i röd jacka sitter vid ett träbord på ett kafé med en kaffekopp medan solljus strömmar genom stora fönster som visar kala träd utanför. — Bred Bakgrundsbilder
    En man i röd jacka sitter vid ett träbord på ett kafé med en kaffekopp medan solljus strömmar genom stora fönster som visar kala träd utanför.
  • Abstrakt digital konst av glödande geometriska fragment som flyter i svart rymd. — Bred Bakgrundsbilder
    Abstrakt digital konst av glödande geometriska fragment som flyter i svart rymd.
  • En ensam fågel står på en stolpe i ett dimmigt, stilla vatten. — Bred Bakgrundsbilder
    En ensam fågel står på en stolpe i ett dimmigt, stilla vatten.
  • Röd bro över floden med London skyline vid gyllene solnedgång. — Bred Bakgrundsbilder
    Röd bro över floden med London skyline vid gyllene solnedgång.
  • En glödande blå nebulosa med stjärnor i djupa rymden — Bred Bakgrundsbilder
    En glödande blå nebulosa med stjärnor i djupa rymden
  • En ensam krigare blickar ut över en snöig bergsdal med gamla ruiner och dimmiga moln. — Bred Bakgrundsbilder
    En ensam krigare blickar ut över en snöig bergsdal med gamla ruiner och dimmiga moln.
  • En trästuga på pålar över en turkos sjö med dimmiga berg och vintergröna träd i bakgrunden. — Bred Bakgrundsbilder
    En trästuga på pålar över en turkos sjö med dimmiga berg och vintergröna träd i bakgrunden.
  • Svart triangel som delar vit ljusstråle i rymden med regnbågsnebulosa och planet. — Bred Bakgrundsbilder
    Svart triangel som delar vit ljusstråle i rymden med regnbågsnebulosa och planet.
  • Mjuk gradientbakgrund som blandar rosa orange och magenta toner. — Bred Bakgrundsbilder
    Mjuk gradientbakgrund som blandar rosa orange och magenta toner.
  • Svart fisheye-objektiv på trätelefonfodral mot mörk bakgrund — Bred Bakgrundsbilder
    Svart fisheye-objektiv på trätelefonfodral mot mörk bakgrund
  • Svart katt med ljusgula ögon som vilar på en blå kudde i ett svagt upplyst rum. — Bred Bakgrundsbilder
    Svart katt med ljusgula ögon som vilar på en blå kudde i ett svagt upplyst rum.
av 2

Visar 1–60 av 116 bakgrunder

Vanliga frågor

Finns det närliggande set till Bred Bakgrundsbilder?

Personer som bläddrar i detta öppnar även skyrim, elder scrolls, video game, nature. Olika bilder, relaterat ämne.

Är dessa Bred Bakgrundsbilder formade för dator eller mobil?

Ja, i båda riktningarna. Räkna dem och du får 53 breda och 7 höga. Använd de höga på mobilen.

Hur stor är den här samlingen av Bred Bakgrundsbilder?

Det finns 116 att bläddra bland. Siffran rör sig uppåt de flesta veckor. De är gratis oavsett vilken storlek du väljer.

Finns dessa Bred Bakgrundsbilder tillgängliga i 8K?

Dessa toppar på 12638x5492. Mellanliggande storlekar är förberedda, så kvaliteten håller i varje steg.

Kostar dessa Bred Bakgrundsbilder något?

De är gratis att ladda ner och gratis att behålla. Ingen registrering krävs. Ingenting är försämrat eller vattenmärkt för att driva på en uppgradering.