Bakgrundsbilder
Bakgrunder
Bilder
Målarbilder

Eevee Bakgrundsbilder

Bläddra 25+ Eevee Bakgrundsbilder att ladda ner gratis i HD & 4K

Det finns 25 Eevee Bakgrundsbilder att bläddra bland här. Vissa lutar åt mörkt och stämningsfullt; andra är tillräckligt ljusa för ett dagtidsskrivbord. Nedladdningar i full storlek mäter 3509x2480. De fungerar lika bra bakom skrivbordsikoner och på en telefonhemskärm. Gratis att ladda ner och gratis att behålla. Nya bilder läggs till allteftersom de godkänns, så det är värt att komma tillbaka.

Tjäna pengar på att sälja stockfoton →

Skapa bakgrundsbilder med AI.
Från en prompt, på sekunder.
›
Prova gratis →
  • En söt brun och gräddfärgad animevarelse med stora ögon och fluffiga öron. — Eevee Bakgrundsbilder
    En söt brun och gräddfärgad animevarelse med stora ögon och fluffiga öron.
  • Eevee seriefiguransikte med bruna öron och vitt bröst på orange bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevee seriefiguransikte med bruna öron och vitt bröst på orange bakgrund.
  • Eevee seriefigur ansikte med fluffigt vitt skägg på orange bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevee seriefigur ansikte med fluffigt vitt skägg på orange bakgrund.
  • Sju Eeveelutioner står tillsammans på en glödande kulle under en strålande himmel. — Eevee Bakgrundsbilder
    Sju Eeveelutioner står tillsammans på en glödande kulle under en strålande himmel.
  • Sju Eeveelutioner på en halvmåne under en stjärnklar blå himmel med snö. — Eevee Bakgrundsbilder
    Sju Eeveelutioner på en halvmåne under en stjärnklar blå himmel med snö.
  • Grupp av Eeveelutions under körsbärsträd i en vårscen. — Eevee Bakgrundsbilder
    Grupp av Eeveelutions under körsbärsträd i en vårscen.
  • Ett mörklila Pokémon med glödande blå ringar och röda ögon omgiven av elektrisk energi. — Eevee Bakgrundsbilder
    Ett mörklila Pokémon med glödande blå ringar och röda ögon omgiven av elektrisk energi.
  • Vit triangel avger regnbågsspektrum på svart bakgrund — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit triangel avger regnbågsspektrum på svart bakgrund
  • Glödande vit kontur av Eevee på mörkbrun randig bakgrund — Eevee Bakgrundsbilder
    Glödande vit kontur av Eevee på mörkbrun randig bakgrund
  • En stor orm-Pokémon med blå fenor och en liten räv-Pokémon som står tillsammans. — Eevee Bakgrundsbilder
    En stor orm-Pokémon med blå fenor och en liten räv-Pokémon som står tillsammans.
  • Söt Eevee med glödande ljusstrimmor och blommiga virvlar på mörk bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    Söt Eevee med glödande ljusstrimmor och blommiga virvlar på mörk bakgrund.
  • En räv-Pokémon på en klippa som tittar på glödande energispår över havet under en fullmåne. — Eevee Bakgrundsbilder
    En räv-Pokémon på en klippa som tittar på glödande energispår över havet under en fullmåne.
  • Två anime Pokémon Vulpix och Eevee myser bland blommor och glödande klot. — Eevee Bakgrundsbilder
    Två anime Pokémon Vulpix och Eevee myser bland blommor och glödande klot.
  • Stiliserat minimalistiskt ansikte med skarpa ögon och skägg på brun bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    Stiliserat minimalistiskt ansikte med skarpa ögon och skägg på brun bakgrund.
  • Åtta anime-stil Pokémon med sina elementära symboler ovanför dem på en svart reflekterande yta. — Eevee Bakgrundsbilder
    Åtta anime-stil Pokémon med sina elementära symboler ovanför dem på en svart reflekterande yta.
  • Sju Eeveelutioner arrangerade i en regnbågsbåge mot en glödande bokeh-bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    Sju Eeveelutioner arrangerade i en regnbågsbåge mot en glödande bokeh-bakgrund.
  • Åtta anime-stil Pokémon-karaktärer med unika färgteman och elementära effekter. — Eevee Bakgrundsbilder
    Åtta anime-stil Pokémon-karaktärer med unika färgteman och elementära effekter.
  • Söt anime Eevee-karaktär inuti en vit triangel på en suddig blommig bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    Söt anime Eevee-karaktär inuti en vit triangel på en suddig blommig bakgrund.
  • Sex anime-stil Pokémon-karaktärer i färgglada geometriska paneler. — Eevee Bakgrundsbilder
    Sex anime-stil Pokémon-karaktärer i färgglada geometriska paneler.
  • Eevee tecknad figur hoppar bland färgglada färgstänk med namn skrivet i närheten. — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevee tecknad figur hoppar bland färgglada färgstänk med namn skrivet i närheten.
  • Eevee och dess utvecklingar sover tillsammans på en matta i en solig vind. — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevee och dess utvecklingar sover tillsammans på en matta i en solig vind.
  • Eevees åtta utvecklade former sammankopplade med glödande linjer i ett cirkulärt diagram. — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevees åtta utvecklade former sammankopplade med glödande linjer i ett cirkulärt diagram.
  • Sju Eeveelution Pokémon ler och poserar tillsammans. — Eevee Bakgrundsbilder
    Sju Eeveelution Pokémon ler och poserar tillsammans.
  • Nio Eeveelutioner i en färgrik skogsillustration. — Eevee Bakgrundsbilder
    Nio Eeveelutioner i en färgrik skogsillustration.
  • Två Pokémon-tränare med sina Pokémon i en skog med fåglar som flyger ovanför. — Eevee Bakgrundsbilder
    Två Pokémon-tränare med sina Pokémon i en skog med fåglar som flyger ovanför.
  • En fluffig blå och gul Pokémon släpper loss eld- och isattacker med blixtar. — Eevee Bakgrundsbilder
    En fluffig blå och gul Pokémon släpper loss eld- och isattacker med blixtar.
  • Regnbågskaniner som kommer ut ur en vit triangel på svart bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    Regnbågskaniner som kommer ut ur en vit triangel på svart bakgrund.
  • Tre Pokémon leker på en gräsbevuxen äng nära en trädstubbe — Eevee Bakgrundsbilder
    Tre Pokémon leker på en gräsbevuxen äng nära en trädstubbe
  • Eevee och dess åtta evolutionära former arrangerade i ett färgglatt cirkulärt mönster. — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevee och dess åtta evolutionära former arrangerade i ett färgglatt cirkulärt mönster.
  • Eevee omgiven av sina åtta utvecklade former i en färgglad anime-stil. — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevee omgiven av sina åtta utvecklade former i en färgglad anime-stil.
  • Sju Eeveelution Pokémon poserade på färgglada geometriska paneler. — Eevee Bakgrundsbilder
    Sju Eeveelution Pokémon poserade på färgglada geometriska paneler.
  • Fyra chibi Pokémon svävar i ett mörkt utrymme — Eevee Bakgrundsbilder
    Fyra chibi Pokémon svävar i ett mörkt utrymme
  • Tränare hejar när Eevee släpper loss en brinnande attack. — Eevee Bakgrundsbilder
    Tränare hejar när Eevee släpper loss en brinnande attack.
  • En tecknad Eevee som kikar med stora ögon och tungan ute mot brun bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    En tecknad Eevee som kikar med stora ögon och tungan ute mot brun bakgrund.
  • En blå Pokémon med glödande markeringar och eldiga ögon mot en stjärnklar natthimmel. — Eevee Bakgrundsbilder
    En blå Pokémon med glödande markeringar och eldiga ögon mot en stjärnklar natthimmel.
  • En glödande orange och gul rävliknande varelse på svart bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    En glödande orange och gul rävliknande varelse på svart bakgrund.
  • Ett glödande blått och gult anime Pokémon med vingliknande öron och en lång svans. — Eevee Bakgrundsbilder
    Ett glödande blått och gult anime Pokémon med vingliknande öron och en lång svans.
  • Sju Eeveelutions omger en central Eevee i en färgglad anime-stil bakgrund. — Eevee Bakgrundsbilder
    Sju Eeveelutions omger en central Eevee i en färgglad anime-stil bakgrund.
  • Eevee springer med färgglada rörelsespår i anime-stil — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevee springer med färgglada rörelsespår i anime-stil
  • Eevee och dess åtta utvecklingar svävar i en gnistrande blå scen med glödande klot. — Eevee Bakgrundsbilder
    Eevee och dess åtta utvecklingar svävar i en gnistrande blå scen med glödande klot.
  • Vita hägrar flyger över en strand vid solnedgång med rosa och lila himmel. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vita hägrar flyger över en strand vid solnedgång med rosa och lila himmel.
  • Vit häger stående på havsskum med vingarna utbredda vid soluppgång. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger stående på havsskum med vingarna utbredda vid soluppgång.
  • Vit häger med gyllene hals som flaxar med vingarna i grön inhägnad — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger med gyllene hals som flaxar med vingarna i grön inhägnad
  • Vit häger som står i högt gräs med solljus som filtreras igenom. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger som står i högt gräs med solljus som filtreras igenom.
  • Vit häger vadar i vatten med utbredda vingar — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger vadar i vatten med utbredda vingar
  • En vit häger står i en solbelyst damm täckt med gröna alger. — Eevee Bakgrundsbilder
    En vit häger står i en solbelyst damm täckt med gröna alger.
  • Fem vita hägrar flyger i formation mot en rosa och blå skymningshimmel. — Eevee Bakgrundsbilder
    Fem vita hägrar flyger i formation mot en rosa och blå skymningshimmel.
  • Vit häger fångar groda i gröna vattenväxter — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger fångar groda i gröna vattenväxter
  • Snövit häger som står i havsvågor med vinden som blåser dess fjädrar. — Eevee Bakgrundsbilder
    Snövit häger som står i havsvågor med vinden som blåser dess fjädrar.
  • Snöhäger sittande på gröna grenar med flytande vita fjädrar. — Eevee Bakgrundsbilder
    Snöhäger sittande på gröna grenar med flytande vita fjädrar.
  • Vit häger flyger över gröna vass under en klarblå himmel. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger flyger över gröna vass under en klarblå himmel.
  • Vita hägrar står och flyger nära vattenkanten med synliga speglingar. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vita hägrar står och flyger nära vattenkanten med synliga speglingar.
  • Vit häger i flykt över torrt gräs med gula ben och svart näbb — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger i flykt över torrt gräs med gula ben och svart näbb
  • Vit häger sittande på klippstrand vid lugnt vatten och avlägsna kullar. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger sittande på klippstrand vid lugnt vatten och avlägsna kullar.
  • Vit kohäger med orange näbb och ben som står i gräs och lera. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit kohäger med orange näbb och ben som står i gräs och lera.
  • Vit häger stående i grönt vatten med löv och grenar runt om. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger stående i grönt vatten med löv och grenar runt om.
  • Vit häger sittande på körsbärsblomningsgren om våren — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit häger sittande på körsbärsblomningsgren om våren
  • Vit kohäger med gyllene tofs sittande på gren med gröna blad. — Eevee Bakgrundsbilder
    Vit kohäger med gyllene tofs sittande på gren med gröna blad.
  • Snövit häger vadar i lugnt vatten med krusningar och fallen stock i bakgrunden. — Eevee Bakgrundsbilder
    Snövit häger vadar i lugnt vatten med krusningar och fallen stock i bakgrunden.
  • En vit häger med långa fjädrar står i grön växtlighet och höga gräs. — Eevee Bakgrundsbilder
    En vit häger med långa fjädrar står i grön växtlighet och höga gräs.

Vanliga frågor

Hur många Eevee Bakgrundsbilder har ni?

Samlingen omfattar 25 Eevee Bakgrundsbilder. Helt gratis, inget konto, ingen vattenstämpel.

Hur stora är dessa Eevee Bakgrundsbilder?

Dimensionerna når som mest 3509x2480. Det räcker för HD skärmar. Välj den förinställning som matchar din skärm och hoppa över storleksändringen.

Fungerar dessa Eevee Bakgrundsbilder på en hög skärm?

Ingetdera exklusivt. Sidan visar 52 bred och 8 hög. Ta de breda för en monitor och de höga för en mobil.

Om jag gillar Eevee Bakgrundsbilder, vad är värt att titta på?

Närbesläktade samlingar inkluderar cute, colorful, cartoon, pixel art.

Är fullstorleksversionen av dessa Eevee Bakgrundsbilder också gratis?

Ingen avgift i någon storlek. Filen du får är det rena originalet.