Bakgrundsbilder
Bakgrunder
Bilder
Målarbilder

El Bakgrundsbilder

Bläddra 42+ El Bakgrundsbilder att ladda ner gratis i HD & 4K

El Bakgrundsbilder, 42 av dem, alla gratis att ta. Stilar sträcker sig från fotografiska till illustrerade, så tonen är din att bestämma. I full upplösning går dessa upp till 6016x4016 — bekvämt på 4K-paneler. Bra på en bred monitor, en laptop med locket öppet på ett skrivbord, eller en telefon i fickan. Gratis nedladdningar, full upplösning, utan krav.

Tjäna pengar på att sälja stockfoton →

Skapa bakgrundsbilder med AI.
Från en prompt, på sekunder.
›
Prova gratis →
  • Gyllene krucifix omgivet av festliga ljus och girlanger i ett svagt upplyst rum. — El Bakgrundsbilder
    Gyllene krucifix omgivet av festliga ljus och girlanger i ett svagt upplyst rum.
  • Närbild av Teatro de Santa Anas detaljerade fasad med välvda ingångar och dekorativa sniderier. — El Bakgrundsbilder
    Närbild av Teatro de Santa Anas detaljerade fasad med välvda ingångar och dekorativa sniderier.
  • En varmt upplyst stuga i en tropisk skog under en stjärnklar natthimmel med norrsken. — El Bakgrundsbilder
    En varmt upplyst stuga i en tropisk skog under en stjärnklar natthimmel med norrsken.
  • Turister njuter av en båttur på en solig dag med blått vatten och moln. — El Bakgrundsbilder
    Turister njuter av en båttur på en solig dag med blått vatten och moln.
  • Närbild av släta flodstenar i jordtoner — El Bakgrundsbilder
    Närbild av släta flodstenar i jordtoner
  • En svart tjur med stora horn står på lerig mark nära ett trästaket. — El Bakgrundsbilder
    En svart tjur med stora horn står på lerig mark nära ett trästaket.
  • En liten gul plastspade nedstucken i mörk strandsand nära havsvågorna. — El Bakgrundsbilder
    En liten gul plastspade nedstucken i mörk strandsand nära havsvågorna.
  • Palmer längs en lugn tropisk vik med en träbrygga och disiga berg i fjärran. — El Bakgrundsbilder
    Palmer längs en lugn tropisk vik med en träbrygga och disiga berg i fjärran.
  • Brons ryttarstaty med nationella flaggor och träd på ett offentligt torg. — El Bakgrundsbilder
    Brons ryttarstaty med nationella flaggor och träd på ett offentligt torg.
  • En kvinna krattar torkande kaffebönor på ett soligt fält med berg i bakgrunden. — El Bakgrundsbilder
    En kvinna krattar torkande kaffebönor på ett soligt fält med berg i bakgrunden.
  • Soluppgång över gräsmark med berg i fjärran. — El Bakgrundsbilder
    Soluppgång över gräsmark med berg i fjärran.
  • Palmblad som inramar en lugn blå sjö med skogbevuxna kullar i fjärran. — El Bakgrundsbilder
    Palmblad som inramar en lugn blå sjö med skogbevuxna kullar i fjärran.
  • Två snäckor på mörk sand med havsvågor i bakgrunden — El Bakgrundsbilder
    Två snäckor på mörk sand med havsvågor i bakgrunden
  • Brasa på en tropisk strand under en stjärnklar natthimmel med palmer. — El Bakgrundsbilder
    Brasa på en tropisk strand under en stjärnklar natthimmel med palmer.
  • Grön äng med berg och kommunikationstorn under klar himmel — El Bakgrundsbilder
    Grön äng med berg och kommunikationstorn under klar himmel
  • Kuststad med pir omgiven av täta gröna träd och turkost hav under klarblå himmel. — El Bakgrundsbilder
    Kuststad med pir omgiven av täta gröna träd och turkost hav under klarblå himmel.
  • Grönt fält med avlägsna berg under en blå himmel med moln. — El Bakgrundsbilder
    Grönt fält med avlägsna berg under en blå himmel med moln.
  • En vit blomma med gröna blad i skuggig belysning — El Bakgrundsbilder
    En vit blomma med gröna blad i skuggig belysning
  • Mörk vulkanisk sandstrand med vågor och spridda stenar under en ljus molnig himmel. — El Bakgrundsbilder
    Mörk vulkanisk sandstrand med vågor och spridda stenar under en ljus molnig himmel.
  • Solnedgång över stranden med trästugor och glittrande våt sand. — El Bakgrundsbilder
    Solnedgång över stranden med trästugor och glittrande våt sand.
  • Stadsvy från en sluttning med frodig vegetation och ett framträdande berg i fjärran. — El Bakgrundsbilder
    Stadsvy från en sluttning med frodig vegetation och ett framträdande berg i fjärran.
  • En liten krabba på våt sand nära havet — El Bakgrundsbilder
    En liten krabba på våt sand nära havet
  • En dekorerad båt med en ängelstaty seglar i en festlig vattenprocession. — El Bakgrundsbilder
    En dekorerad båt med en ängelstaty seglar i en festlig vattenprocession.
  • Svartvita kor samlade på en gräsbevuxen äng nära ett trästaket. — El Bakgrundsbilder
    Svartvita kor samlade på en gräsbevuxen äng nära ett trästaket.
  • Solnedgång över berg med silhuetter av tak och träd — El Bakgrundsbilder
    Solnedgång över berg med silhuetter av tak och träd
  • Blått vatten flyter över mörka stenar vid en lugn strand. — El Bakgrundsbilder
    Blått vatten flyter över mörka stenar vid en lugn strand.
  • Mörka vulkaniska stenar dyker upp från virvlande dimmiga havsvatten under en lila och blå himmel. — El Bakgrundsbilder
    Mörka vulkaniska stenar dyker upp från virvlande dimmiga havsvatten under en lila och blå himmel.
  • Soluppgång över dimmiga bergsryggar med gyllene ljus som filtrerar genom dalarna. — El Bakgrundsbilder
    Soluppgång över dimmiga bergsryggar med gyllene ljus som filtrerar genom dalarna.
  • Kvinna grillar gatumat på en vagn på en livlig utomhusmarknad. — El Bakgrundsbilder
    Kvinna grillar gatumat på en vagn på en livlig utomhusmarknad.
  • Bonde krattar kaffebönor på solig gård med blå himmel och moln — El Bakgrundsbilder
    Bonde krattar kaffebönor på solig gård med blå himmel och moln
  • Solljus som reflekteras på havsvågor som sköljer över gyllene sand. — El Bakgrundsbilder
    Solljus som reflekteras på havsvågor som sköljer över gyllene sand.
  • En glödande triangulär lykta med ett ljus inuti hänger på en livlig nattmarknad. — El Bakgrundsbilder
    En glödande triangulär lykta med ett ljus inuti hänger på en livlig nattmarknad.
  • En regnbågsfärgad surfbräda ligger på en svart sandstrand med havsvågor. — El Bakgrundsbilder
    En regnbågsfärgad surfbräda ligger på en svart sandstrand med havsvågor.
  • En liten båt på svart sandstrand vid gyllene solnedgång med palmer — El Bakgrundsbilder
    En liten båt på svart sandstrand vid gyllene solnedgång med palmer
  • En träbrygga som leder ut i lugnt blått vatten med berg i fjärran. — El Bakgrundsbilder
    En träbrygga som leder ut i lugnt blått vatten med berg i fjärran.
  • En klase rosa hortensiablommor med gröna blad i mjuk belysning. — El Bakgrundsbilder
    En klase rosa hortensiablommor med gröna blad i mjuk belysning.
  • Svartvitt foto av tegeltak med moln och träd — El Bakgrundsbilder
    Svartvitt foto av tegeltak med moln och träd
  • Stadsljus glimmar i skymningen mot mörka kullar och berg under en lila orange himmel. — El Bakgrundsbilder
    Stadsljus glimmar i skymningen mot mörka kullar och berg under en lila orange himmel.
  • Stadsljus glittrar i skymningen under färgglada moln och bergssilhuetter. — El Bakgrundsbilder
    Stadsljus glittrar i skymningen under färgglada moln och bergssilhuetter.
  • Stadsljus glittrar under en dramatisk solnedgångshimmel med mörka moln. — El Bakgrundsbilder
    Stadsljus glittrar under en dramatisk solnedgångshimmel med mörka moln.
  • En hög grön vulkan omgiven av tät djungel under en delvis molnig himmel. — El Bakgrundsbilder
    En hög grön vulkan omgiven av tät djungel under en delvis molnig himmel.
  • Fotbollslag firar ett mål på en upplyst plan. — El Bakgrundsbilder
    Fotbollslag firar ett mål på en upplyst plan.
  • Scrabble-brickor som stavar hopp med gyllene bokstäver på svarta brickor — El Bakgrundsbilder
    Scrabble-brickor som stavar hopp med gyllene bokstäver på svarta brickor
  • Svart bokstav O dekorerad med akvarellblommor och löv. — El Bakgrundsbilder
    Svart bokstav O dekorerad med akvarellblommor och löv.
  • Djärv gul penseldragscirkel på svart bakgrund — El Bakgrundsbilder
    Djärv gul penseldragscirkel på svart bakgrund
  • En texturerad Superman-logotyp med röda och orange toner mot en mörk, kornig bakgrund. — El Bakgrundsbilder
    En texturerad Superman-logotyp med röda och orange toner mot en mörk, kornig bakgrund.
  • En glödande eldring med dynamiska lågor mot en mörkröd bakgrund. — El Bakgrundsbilder
    En glödande eldring med dynamiska lågor mot en mörkröd bakgrund.
  • Stiliserad rosa bokstav O med gröna rankor och lila blomma på svart bakgrund. — El Bakgrundsbilder
    Stiliserad rosa bokstav O med gröna rankor och lila blomma på svart bakgrund.
  • En eldig geometrisk ring pulserar med orange ljus mot ett svart tomrum. — El Bakgrundsbilder
    En eldig geometrisk ring pulserar med orange ljus mot ett svart tomrum.
  • Sprucken gyllene nolla på svart bakgrund — El Bakgrundsbilder
    Sprucken gyllene nolla på svart bakgrund
  • En fet vit bokstav O på en svart gradientbakgrund med horisontella staplar. — El Bakgrundsbilder
    En fet vit bokstav O på en svart gradientbakgrund med horisontella staplar.
  • En minimalistisk svart bläckcirkel med droppar på en lavendelbakgrund. — El Bakgrundsbilder
    En minimalistisk svart bläckcirkel med droppar på en lavendelbakgrund.
  • Abstrakt blå bläckvirvel som bildar ett cirkulärt mönster på vit bakgrund — El Bakgrundsbilder
    Abstrakt blå bläckvirvel som bildar ett cirkulärt mönster på vit bakgrund
  • Cirkulär krans av gröna blad och rosa knoppar på beige strukturerad bakgrund. — El Bakgrundsbilder
    Cirkulär krans av gröna blad och rosa knoppar på beige strukturerad bakgrund.
  • En stiliserad nolla på en rosa strukturerad bakgrund med dekorativa hörnelement. — El Bakgrundsbilder
    En stiliserad nolla på en rosa strukturerad bakgrund med dekorativa hörnelement.
  • Blått cirkulärt mönster på texturerat tyg med mörka kanter — El Bakgrundsbilder
    Blått cirkulärt mönster på texturerat tyg med mörka kanter
  • En magenta knapp med en slits centrerad på ett rutnät av glittriga silverstjärnor. — El Bakgrundsbilder
    En magenta knapp med en slits centrerad på ett rutnät av glittriga silverstjärnor.
  • Neon cyan hjärta med nolla i mitten och svävande hjärtan på svart bakgrund. — El Bakgrundsbilder
    Neon cyan hjärta med nolla i mitten och svävande hjärtan på svart bakgrund.
  • Glödande turkosa klot i mandalamönster svävar i en stjärnklar kosmisk scen med lila bokeh. — El Bakgrundsbilder
    Glödande turkosa klot i mandalamönster svävar i en stjärnklar kosmisk scen med lila bokeh.
  • Glödande blå bokstav O och hjärtsymbol med elektriska energiströmmar på mörk bakgrund — El Bakgrundsbilder
    Glödande blå bokstav O och hjärtsymbol med elektriska energiströmmar på mörk bakgrund

Vanliga frågor

Vad mer täcker samma mark som El Bakgrundsbilder?

Närbesläktade samlingar inkluderar christmas, nature, landscape, parade.

Hur stor är variationen bland El Bakgrundsbilder?

Det finns 42 El Bakgrundsbilder på denna sida. Nedladdning är gratis och omedelbar.

Hur mycket kostar dessa El Bakgrundsbilder?

De är gratis, alla dem. Det finns inget registreringssteg. Full storlek kommer gratis och omärkt.

Fungerar dessa El Bakgrundsbilder på en hög skärm?

Sidan har båda. 45 breda bilder ligger bredvid 15 höga. Båda beskärningarna är redan förberedda.

Är dessa El Bakgrundsbilder tillräckligt stora för en stor bildskärm?

I full storlek når dessa 6016x4016. Rikligt på allt upp till 4K. Välj den storlek som passar och hoppa över storleksändringen helt.