Bakgrundsbilder
Bakgrunder
Bilder
Målarbilder

Maleficent Bilder

Bläddra 130+ Maleficent Bilder att ladda ner gratis i HD & 4K

Titta igenom 130 Maleficent Bilder, nyaste verken läggs till allt eftersom. Detaljerad konstverk sitter bredvid enklare, plattare behandlingar. Publicera, skriv ut eller remixa dem i ditt eget arbete. Gratis, omedelbart och utan vattenstämplar. Liknande samlingar länkas längst ner om detta inte riktigt är det.

En mörkvingad behornad figur blickar ut över en skogsklippa i skymningen. — Maleficent Bilder
"Maleficentblickar ut över heden"
Skapa bakgrundsbilder med AI.
Från en prompt, på sekunder.
Prova gratis
  • En mörkvingad behornad figur blickar ut över en skogsklippa i skymningen. — Maleficent Bilder
    En mörkvingad behornad figur blickar ut över en skogsklippa i skymningen.
  • Fyra kostymerade karaktärer i en mörk stadsgränd med lila och svarta toner. — Maleficent Bilder
    Fyra kostymerade karaktärer i en mörk stadsgränd med lila och svarta toner.
  • Kvinna med lockigt blont hår ler på en Disney-händelse. — Maleficent Bilder
    Kvinna med lockigt blont hår ler på en Disney-händelse.
  • En hotfull kvinna med svarta vingar och röda läppar i en gotisk kostym. — Maleficent Bilder
    En hotfull kvinna med svarta vingar och röda läppar i en gotisk kostym.
  • En mytisk bevingad varelse med glödande ögon som sitter på ett träd på natten med flygande kråkor. — Maleficent Bilder
    En mytisk bevingad varelse med glödande ögon som sitter på ett träd på natten med flygande kråkor.
  • Maleficent illustration med horn och gröna ögon på mörkgrön bakgrund. — Maleficent Bilder
    Maleficent illustration med horn och gröna ögon på mörkgrön bakgrund.
  • En kvinna med horn och vingar i en mörk skog — Maleficent Bilder
    En kvinna med horn och vingar i en mörk skog
  • Maleficent med stora vingar och svävande fjädrar i en mörk monokrom illustration. — Maleficent Bilder
    Maleficent med stora vingar och svävande fjädrar i en mörk monokrom illustration.
  • En stiliserad kvinna med gröna ögon och röda läppar i en mörk gotisk outfit. — Maleficent Bilder
    En stiliserad kvinna med gröna ögon och röda läppar i en mörk gotisk outfit.
  • Häxa med horn och kråka som håller grön klotstav — Maleficent Bilder
    Häxa med horn och kråka som håller grön klotstav
  • En mörk häxa med glödande gröna vingar och en korp på sin stav. — Maleficent Bilder
    En mörk häxa med glödande gröna vingar och en korp på sin stav.
  • En häxa i en mörk skog med glödande ögon och flytande ljus. — Maleficent Bilder
    En häxa i en mörk skog med glödande ögon och flytande ljus.
  • En kvinna i mörk sammetsklänning med horn står vid ett blomtäckt hus. — Maleficent Bilder
    En kvinna i mörk sammetsklänning med horn står vid ett blomtäckt hus.
  • Maleficent med mörka horn och dubbla vingar i svartvit illustration med hög kontrast. — Maleficent Bilder
    Maleficent med mörka horn och dubbla vingar i svartvit illustration med hög kontrast.
  • Kvinna med horn och röda läppar i mörk silhuettporträtt. — Maleficent Bilder
    Kvinna med horn och röda läppar i mörk silhuettporträtt.
  • En leende kvinna med lockigt blont hår och eleganta örhängen på en tillställning. — Maleficent Bilder
    En leende kvinna med lockigt blont hår och eleganta örhängen på en tillställning.
  • Två kvinnor, en justerar horn på en annans huvud i studiemiljö. — Maleficent Bilder
    Två kvinnor, en justerar horn på en annans huvud i studiemiljö.
  • Maleficent filmaffisch med Angelina Jolie i mörk silhuett och glödande röda läppar. — Maleficent Bilder
    Maleficent filmaffisch med Angelina Jolie i mörk silhuett och glödande röda läppar.
  • Maleficent från Disneys Mistress of Evil med horn och röda markeringar på svart bakgrund. — Maleficent Bilder
    Maleficent från Disneys Mistress of Evil med horn och röda markeringar på svart bakgrund.
  • Maleficent i svart kostym med horn och röda läppar som ser intensiv ut. — Maleficent Bilder
    Maleficent i svart kostym med horn och röda läppar som ser intensiv ut.
  • Maleficent i mörkblå klänning med horn omgiven av fantasy-varelser och en mystisk skog. — Maleficent Bilder
    Maleficent i mörkblå klänning med horn omgiven av fantasy-varelser och en mystisk skog.
  • Maleficent med glödande gröna ögon och svarta horn i mörk kostym. — Maleficent Bilder
    Maleficent med glödande gröna ögon och svarta horn i mörk kostym.
  • En kvinna med gröna ögon och svarta fjädrar håller en kråka i en mörk teal miljö. — Maleficent Bilder
    En kvinna med gröna ögon och svarta fjädrar håller en kråka i en mörk teal miljö.
  • Maleficent med horn och en korp under henne i svartvit illustration. — Maleficent Bilder
    Maleficent med horn och en korp under henne i svartvit illustration.
  • Maleficent med svarta vingar som håller en glödande klot flankerad av två kvinnor. — Maleficent Bilder
    Maleficent med svarta vingar som håller en glödande klot flankerad av två kvinnor.
  • En kvinna med horn och rosor i ett fantasyporträtt — Maleficent Bilder
    En kvinna med horn och rosor i ett fantasyporträtt
  • Maleficent står i centrum med en prinsessa och en man i en mörk fantasy-miljö. — Maleficent Bilder
    Maleficent står i centrum med en prinsessa och en man i en mörk fantasy-miljö.
  • En stiliserad häxa med horn och röda läppar i en svart mantel med färgstänk. — Maleficent Bilder
    En stiliserad häxa med horn och röda läppar i en svart mantel med färgstänk.
  • En mörkvingad häxa som håller en glödande stav i ett snöigt, stormigt landskap. — Maleficent Bilder
    En mörkvingad häxa som håller en glödande stav i ett snöigt, stormigt landskap.
  • Maleficent i svart hornhuvudbonad med röda läppar mot ett skymningsfantasilandskap. — Maleficent Bilder
    Maleficent i svart hornhuvudbonad med röda läppar mot ett skymningsfantasilandskap.
  • Maleficent håller en ros med text förbannelser tar aldrig slut, de bryts. — Maleficent Bilder
    Maleficent håller en ros med text förbannelser tar aldrig slut, de bryts.
  • En mörkvingad änglalik figur med horn och flytande kläder mot en vit bakgrund med spridda fjädrar. — Maleficent Bilder
    En mörkvingad änglalik figur med horn och flytande kläder mot en vit bakgrund med spridda fjädrar.
  • En kvinna med långt brunt hår och gröna ögon som bär ett pärlhalsband. — Maleficent Bilder
    En kvinna med långt brunt hår och gröna ögon som bär ett pärlhalsband.
  • En kvinna med gröna ögon och röda läppar som håller en stav med en dödskalle. — Maleficent Bilder
    En kvinna med gröna ögon och röda läppar som håller en stav med en dödskalle.
  • Maleficent med svarta horn och röda läppar i ett dramatiskt porträtt. — Maleficent Bilder
    Maleficent med svarta horn och röda läppar i ett dramatiskt porträtt.
  • En demonisk kvinna med horn och vingar sitter i en mörk, stämningsfull pose. — Maleficent Bilder
    En demonisk kvinna med horn och vingar sitter i en mörk, stämningsfull pose.
  • En kvinna med svarta horn och röda läppar i en skogsmiljö. — Maleficent Bilder
    En kvinna med svarta horn och röda läppar i en skogsmiljö.
  • En mörkvingad kvinnlig skurk med horn och röda läppar stirrar intensivt. — Maleficent Bilder
    En mörkvingad kvinnlig skurk med horn och röda läppar stirrar intensivt.
  • En kvinna med mörka horn och röda läppar blickar uppåt i en dimmig blågrå miljö. — Maleficent Bilder
    En kvinna med mörka horn och röda läppar blickar uppåt i en dimmig blågrå miljö.
  • Tre fantasy-kvinnor med mörka vingar och kronor i en gotisk miljö. — Maleficent Bilder
    Tre fantasy-kvinnor med mörka vingar och kronor i en gotisk miljö.
  • En mörk häxa med en korp håller en glödande klot mot en grön bakgrund. — Maleficent Bilder
    En mörk häxa med en korp håller en glödande klot mot en grön bakgrund.
  • En mörkvingad häxa med horn håller en glödande grön stav i en dyster skog. — Maleficent Bilder
    En mörkvingad häxa med horn håller en glödande grön stav i en dyster skog.
  • En mörk häxa med horn står i en glödande blå grotta och håller en stav. — Maleficent Bilder
    En mörk häxa med horn står i en glödande blå grotta och håller en stav.
  • Maleficent med svarta vingar och horn i dramatisk pose. — Maleficent Bilder
    Maleficent med svarta vingar och horn i dramatisk pose.
  • En man med glödande ögon och dreadlocks stirrar på betraktaren mot en fantasy bergsscen med slott och fåglar. — Maleficent Bilder
    En man med glödande ögon och dreadlocks stirrar på betraktaren mot en fantasy bergsscen med slott och fåglar.
  • Maleficent i svart hornhuvudbonad och mantel med röda läppar — Maleficent Bilder
    Maleficent i svart hornhuvudbonad och mantel med röda läppar
  • Maleficent med glödande gröna ögon och djärva röda läppar i en mörk kostym. — Maleficent Bilder
    Maleficent med glödande gröna ögon och djärva röda läppar i en mörk kostym.
  • Mannekångshuvud iförd svart basker med blå ögon i studioljus — Maleficent Bilder
    Mannekångshuvud iförd svart basker med blå ögon i studioljus
  • En man med helskägg och stylat hår som tittar eftertänksamt på kameran. — Maleficent Bilder
    En man med helskägg och stylat hår som tittar eftertänksamt på kameran.
  • Glödande grön bönsyrsa med orange ben och antenner på olivgrön bakgrund — Maleficent Bilder
    Glödande grön bönsyrsa med orange ben och antenner på olivgrön bakgrund
  • En man med skägg iförd en svart basker i ett studioporträtt med en glödande vit kontur. — Maleficent Bilder
    En man med skägg iförd en svart basker i ett studioporträtt med en glödande vit kontur.
  • En grön bönsyrsa i skarpt fokus med detaljerade ben och antenner på en mjuk gradientbakgrund. — Maleficent Bilder
    En grön bönsyrsa i skarpt fokus med detaljerade ben och antenner på en mjuk gradientbakgrund.
  • En glödande grön bönsyrsa med detaljerade texturer och mjuk bakgrund. — Maleficent Bilder
    En glödande grön bönsyrsa med detaljerade texturer och mjuk bakgrund.
  • En glödande grön bönsyrsa med detaljerade ben och stora ögon på en beige bakgrund. — Maleficent Bilder
    En glödande grön bönsyrsa med detaljerade ben och stora ögon på en beige bakgrund.
  • En vintage trämandolin med blomsterinläggning på svart bakgrund — Maleficent Bilder
    En vintage trämandolin med blomsterinläggning på svart bakgrund
  • En närbild av en grön bönsyrsa med glödande kanter på en gul bakgrund. — Maleficent Bilder
    En närbild av en grön bönsyrsa med glödande kanter på en gul bakgrund.
  • En teal bönsyrsa med glödande kontur på grön gradient bakgrund — Maleficent Bilder
    En teal bönsyrsa med glödande kontur på grön gradient bakgrund
  • En ljusgrå fedorahatt med svart bandrosett på grå bakgrund — Maleficent Bilder
    En ljusgrå fedorahatt med svart bandrosett på grå bakgrund
  • Glödande grön bönsyrsa med rosa och gula accenter på en mjuk grön bakgrund — Maleficent Bilder
    Glödande grön bönsyrsa med rosa och gula accenter på en mjuk grön bakgrund
  • En neonglödande grön bönsyrsa illustration med livfulla färgaccenter på en mörkgrön bakgrund. — Maleficent Bilder
    En neonglödande grön bönsyrsa illustration med livfulla färgaccenter på en mörkgrön bakgrund.
av 3

Visar 1–60 av 130 bakgrunder

Vanliga frågor

Vad mer liknar Maleficent Bilder?

Värt en titt: angelina jolie, fantasy, wings, witch. Varje behåller sin egen lista.

Har dessa Maleficent Bilder en vattenstämpel?

Inte ett öre. Nedladdning kräver ingen profil. Den stora versionen är också gratis och lika ren.

Finns det en mobilversion av dessa Maleficent Bilder?

Sidan har båda. Räkna dem och du får 41 breda och 19 höga. Oavsett vad du väljer är storleken klar.

Hur stor är den här samlingen av Maleficent Bilder?

Sidan listar 130 Maleficent Bilder. Siffran rör sig uppåt de flesta veckor. Ta vad du vill; inget av det kostar något.