Bakgrundsbilder
Bakgrunder
Bilder
Målarbilder

Visar bilder

Bläddra 180+ Visar bilder att ladda ner gratis i HD & 4K

Det som följer är 180 Visar bilder, sorterade efter vad folk faktiskt tar. Både trånga, maximala ramar och glesa representeras. Storlekar stiger till 6000x3375, och täcker allt från en telefon upp till 4K. Lämplig för en portfoliosida, en zine eller en kundmockup. Du behöver inget konto för att spara en. Nya bilder läggs till allteftersom de godkänns, så det är värt att komma tillbaka.

Tjäna pengar på att sälja stockfoton →

Skapa bakgrundsbilder med AI.
Från en prompt, på sekunder.
›
Prova gratis →
  • Seriefiguren The Punisher i svart och vitt med dödskalleemblem och vapen. — Visar bilder
    Seriefiguren The Punisher i svart och vitt med dödskalleemblem och vapen.
  • En sliten vit skall-logotyp med svarta tomma ögon och taggiga tänder på svart bakgrund. — Visar bilder
    En sliten vit skall-logotyp med svarta tomma ögon och taggiga tänder på svart bakgrund.
  • En man i en svart trenchcoat med en dödskalleemblem håller två pistoler i en mörk dimmig korridor. — Visar bilder
    En man i en svart trenchcoat med en dödskalleemblem håller två pistoler i en mörk dimmig korridor.
  • The Punisher-karaktär med dödskallelåda på bröstet och stor dödskalle bakom honom. — Visar bilder
    The Punisher-karaktär med dödskallelåda på bröstet och stor dödskalle bakom honom.
  • En man i taktisk utrustning med en dödskalleemblem som håller ett gevär i mörkret. — Visar bilder
    En man i taktisk utrustning med en dödskalleemblem som håller ett gevär i mörkret.
  • Mandalorian-krigare går bredvid kraschat rymdskepp i öknen vid solnedgång. — Visar bilder
    Mandalorian-krigare går bredvid kraschat rymdskepp i öknen vid solnedgång.
  • En mandaloriansk krigare står i silhuett mot en solnedgång i seriens titellogotyp. — Visar bilder
    En mandaloriansk krigare står i silhuett mot en solnedgång i seriens titellogotyp.
  • Mandaloriansk krigare i rustning håller en blaster under stormig himmel — Visar bilder
    Mandaloriansk krigare i rustning håller en blaster under stormig himmel
  • Prisjägare och anime-flicka i dimmig skog med futuristiska ruiner. — Visar bilder
    Prisjägare och anime-flicka i dimmig skog med futuristiska ruiner.
  • Tre män i mörka kläder står framför ett hemsökt hus och en kyrkogård. — Visar bilder
    Tre män i mörka kläder står framför ett hemsökt hus och en kyrkogård.
  • Tre män i mörka kläder står framför en grön övernaturlig bakgrund med svävande ord. — Visar bilder
    Tre män i mörka kläder står framför en grön övernaturlig bakgrund med svävande ord.
  • Två män delade av en blodström på en grunge bakgrund. — Visar bilder
    Två män delade av en blodström på en grunge bakgrund.
  • Fyra män framför en kyrka under en storm med fallande meteorer och glödande symboler. — Visar bilder
    Fyra män framför en kyrka under en storm med fallande meteorer och glödande symboler.
  • Tv-cast i kostymer mot en blå digital gränssnittsbakgrund med glödande element. — Visar bilder
    Tv-cast i kostymer mot en blå digital gränssnittsbakgrund med glödande element.
  • Sex vänner spelar poker runt ett träbord med färgglada marker och kort. — Visar bilder
    Sex vänner spelar poker runt ett träbord med färgglada marker och kort.
  • Sex vänner njuter av milkshakes och sundaes vid en dinerdisk. — Visar bilder
    Sex vänner njuter av milkshakes och sundaes vid en dinerdisk.
  • Friends TV-show-logotyp över upplyst New York City-skyline på natten. — Visar bilder
    Friends TV-show-logotyp över upplyst New York City-skyline på natten.
  • Sex vänner i formella kläder firar inne i en limousin med champagne. — Visar bilder
    Sex vänner i formella kläder firar inne i en limousin med champagne.
  • Critical Role-logotyp som lyser över ett trådramabergslandskap på natten. — Visar bilder
    Critical Role-logotyp som lyser över ett trådramabergslandskap på natten.
  • Fantasy-karaktärer i aktion som svingar magi och vapen i en mystisk glödande miljö. — Visar bilder
    Fantasy-karaktärer i aktion som svingar magi och vapen i en mystisk glödande miljö.
  • Åtta olika fantasy-karaktärer från Critical Role i dramatiska digitala illustrationer. — Visar bilder
    Åtta olika fantasy-karaktärer från Critical Role i dramatiska digitala illustrationer.
  • Sex Critical Role-äventyrare i fantasy-kostymer poserar med vapen och en gitarr på pergamentbakgrund. — Visar bilder
    Sex Critical Role-äventyrare i fantasy-kostymer poserar med vapen och en gitarr på pergamentbakgrund.
  • Tre tecknade figurer med stjärnögon mot en stjärnklar natthimmel. — Visar bilder
    Tre tecknade figurer med stjärnögon mot en stjärnklar natthimmel.
  • Steven Universe karaktärer i pixelkonststil mot en pastellhimmel med moln och stjärnor. — Visar bilder
    Steven Universe karaktärer i pixelkonststil mot en pastellhimmel med moln och stjärnor.
  • Karaktärer i mörka mantlar och rustning står i en dimmig stenkammare med svärd. — Visar bilder
    Karaktärer i mörka mantlar och rustning står i en dimmig stenkammare med svärd.
  • En kvinna med blont hår sitter på Järntronen iförd mörka kläder och röda handskar. — Visar bilder
    En kvinna med blont hår sitter på Järntronen iförd mörka kläder och röda handskar.
  • Game of Thrones-karaktärer i en eld- och isslagsscen med drakar och White Walker. — Visar bilder
    Game of Thrones-karaktärer i en eld- och isslagsscen med drakar och White Walker.
  • Man i rustning sittande på järntronen med 'GOT' bokstäver bakom honom. — Visar bilder
    Man i rustning sittande på järntronen med 'GOT' bokstäver bakom honom.
  • Daenerys Targaryen omgiven av eld med en spöklik isfigur bakom sig. — Visar bilder
    Daenerys Targaryen omgiven av eld med en spöklik isfigur bakom sig.
  • Delat ansiktsporträtt av Jon Snow och en wight med blå färgstänk. — Visar bilder
    Delat ansiktsporträtt av Jon Snow och en wight med blå färgstänk.
  • En blek ryttare på en svart häst rider genom en snöig skog med en drake som flyger ovanför. — Visar bilder
    En blek ryttare på en svart häst rider genom en snöig skog med en drake som flyger ovanför.
  • Svart bakgrund med vit stiliserad Death Note-titeltext och japanska tecken. — Visar bilder
    Svart bakgrund med vit stiliserad Death Note-titeltext och japanska tecken.
  • Två anime-karaktärer stirrar på ett rött äpple med titeln Death Note. — Visar bilder
    Två anime-karaktärer stirrar på ett rött äpple med titeln Death Note.
  • Två anime-karaktärer i svart och vit står mitt emot varandra med 'Death Note' text. — Visar bilder
    Två anime-karaktärer i svart och vit står mitt emot varandra med 'Death Note' text.
  • Två anime-karaktärer med blå och röda ögon stirrar intensivt mot en mörk bakgrund med röda stänk. — Visar bilder
    Två anime-karaktärer med blå och röda ögon stirrar intensivt mot en mörk bakgrund med röda stänk.
  • Anime-karaktärer från Death Note, en håller anteckningsboken, den andra på huk med mörk bakgrundstext. — Visar bilder
    Anime-karaktärer från Death Note, en håller anteckningsboken, den andra på huk med mörk bakgrundstext.
  • Stranger Things karaktärer i en kuslig nattscen med glödande röda ljus och en fullmåne. — Visar bilder
    Stranger Things karaktärer i en kuslig nattscen med glödande röda ljus och en fullmåne.
  • Järnvägsspår genom en skog vid solnedgång med Stranger Things-logotyp och stjärnreflektion nedanför. — Visar bilder
    Järnvägsspår genom en skog vid solnedgång med Stranger Things-logotyp och stjärnreflektion nedanför.
  • En grupp karaktärer från Stranger Things står tillsammans inför en övernaturlig virvel av blixtar och mörk energi. — Visar bilder
    En grupp karaktärer från Stranger Things står tillsammans inför en övernaturlig virvel av blixtar och mörk energi.
  • Fyra barn på cyklar åker längs en väg mot en stormig himmel med en välkommen till hawkins-skylt. — Visar bilder
    Fyra barn på cyklar åker längs en väg mot en stormig himmel med en välkommen till hawkins-skylt.
  • Fem chibi-karaktärer från Stranger Things står under glödande röd titeltext. — Visar bilder
    Fem chibi-karaktärer från Stranger Things står under glödande röd titeltext.
  • Fyra tonåringar går genom en skog med uppochnervända reflektioner nedanför och en lysande Stranger Things-logotyp. — Visar bilder
    Fyra tonåringar går genom en skog med uppochnervända reflektioner nedanför och en lysande Stranger Things-logotyp.
  • Person spelar på TV i rum med popkulturinredning och zebramatta. — Visar bilder
    Person spelar på TV i rum med popkulturinredning och zebramatta.
  • Sju unga vuxna i en rökig studio med allvarliga uttryck och dramatisk belysning. — Visar bilder
    Sju unga vuxna i en rökig studio med allvarliga uttryck och dramatisk belysning.
  • Captain Britain och allierade i en kosmisk superhjältescen med livlig nebulosa-bakgrund. — Visar bilder
    Captain Britain och allierade i en kosmisk superhjältescen med livlig nebulosa-bakgrund.
  • Squid Game-spelare i gröna träningsoveraller möter dödliga utmaningar med nedräkningstimers och maskerade motståndare. — Visar bilder
    Squid Game-spelare i gröna träningsoveraller möter dödliga utmaningar med nedräkningstimers och maskerade motståndare.
  • Tre skådespelare i mörkt vatten med en i röd klänning centrerad under dramatisk belysning. — Visar bilder
    Tre skådespelare i mörkt vatten med en i röd klänning centrerad under dramatisk belysning.
  • Man i blå skjorta stående på slingrande väg med molnig himmel och flygande fåglar. — Visar bilder
    Man i blå skjorta stående på slingrande väg med molnig himmel och flygande fåglar.
  • Skådespelare från TV-showen The Good Place poserar på en blå soffa i en färgglad stadsmiljö. — Visar bilder
    Skådespelare från TV-showen The Good Place poserar på en blå soffa i en färgglad stadsmiljö.
  • Närbildsporträtt av en man med intensiva ögon bredvid ordet DIG i vit text. — Visar bilder
    Närbildsporträtt av en man med intensiva ögon bredvid ordet DIG i vit text.
  • Cast of Bones TV-show med skelett i studiomiljö. — Visar bilder
    Cast of Bones TV-show med skelett i studiomiljö.
  • Fyra maskerade bågskyttar i mörka huvklädda dräkter står redo med bågar i en stad på natten. — Visar bilder
    Fyra maskerade bågskyttar i mörka huvklädda dräkter står redo med bågar i en stad på natten.
  • Sex vänner i formella kläder firar med champagne i en limousin. — Visar bilder
    Sex vänner i formella kläder firar med champagne i en limousin.
  • Sex vänner poserar tillsammans i en skivbutik med tegelväggar och affischer. — Visar bilder
    Sex vänner poserar tillsammans i en skivbutik med tegelväggar och affischer.
  • Sex skådespelare i stiliga mörka kläder poserar i en svagt upplyst exklusiv bar. — Visar bilder
    Sex skådespelare i stiliga mörka kläder poserar i en svagt upplyst exklusiv bar.
  • Fyra skådespelare från The Big Bang Theory i kostym mot en grön digital bakgrund. — Visar bilder
    Fyra skådespelare från The Big Bang Theory i kostym mot en grön digital bakgrund.
  • Sex tonåringar i dystopisk utrustning står under en stormig himmel med fallande figurer ovanför. — Visar bilder
    Sex tonåringar i dystopisk utrustning står under en stormig himmel med fallande figurer ovanför.
  • TV-serien Arrow cast i mörkt läder och huvkläder stående i stenvalv. — Visar bilder
    TV-serien Arrow cast i mörkt läder och huvkläder stående i stenvalv.
  • Grupp av vuxna och barn som spelar och umgås runt ett biljardbord i en bar. — Visar bilder
    Grupp av vuxna och barn som spelar och umgås runt ett biljardbord i en bar.
  • Sju allvarliga karaktärer i en mörk skog under stormig himmel med glödande triangel och taggig förgrund. — Visar bilder
    Sju allvarliga karaktärer i en mörk skog under stormig himmel med glödande triangel och taggig förgrund.
av 3

Visar 1–60 av 180 bakgrunder

Vanliga frågor

Vilka samlingar ligger bredvid Visar bilder?

För angränsande område, titta på game of thrones, game of thrones season 8, daenerys targaryen, hbo. Varje är en separat sida med egna bilder.

Vad kostar det att använda dessa Visar bilder?

Gratis, utan undantag. Hoppa över registreringen; den behövs inte. Ingenting är vattenmärkt, och fullstorleksfilen är den gratis.

Hur många Visar bilder finns det?

180 Visar bilder, plus eller minus veckans tillägg. Förvänta dig att siffran blir högre nästa månad. De är gratis oavsett vilken storlek du väljer.

Kan jag använda dessa Visar bilder på både telefon och dator?

Landskap och porträtt sida vid sida. På denna sida är 52 landskap och 8 porträtt. Ta den proportion som passar enheten i din hand.

Vilka upplösningar finns dessa Visar bilder i?

Dimensionerna når som mest 6000x3375. Mellanliggande storlekar är förberedda, så kvaliteten håller i varje steg.