Bakgrundsbilder
Bakgrunder
Bilder
Målarbilder

Vete Bakgrundsbilder

Bläddra 682+ Vete Bakgrundsbilder att ladda ner gratis i HD & 4K

Vi har 682 Vete Bakgrundsbilder på den här sidan, och listan växer fortfarande. Förvänta dig en spridning av paletter snarare än en enda husstil. Använd en som skrivbordsbakgrund, laptopbakgrundsbild eller telefonlåsskärm. Du behöver inget konto för att spara en.

Skapa bakgrundsbilder med AI.
Från en prompt, på sekunder.
›
Prova gratis →
  • Närbild av gyllene vetekorn i ett solbelyst fält med gröna kullar och blå himmel. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetekorn i ett solbelyst fält med gröna kullar och blå himmel.
  • Ett religiöst citat om brutenhet och helhet mot en gyllene vetefältsbakgrund. — Vete Bakgrundsbilder
    Ett religiöst citat om brutenhet och helhet mot en gyllene vetefältsbakgrund.
  • Gyllene vetefält under en mjuk molnig himmel — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en mjuk molnig himmel
  • Närbild av gröna vetestjälkar på ett fält under starkt solljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gröna vetestjälkar på ett fält under starkt solljus.
  • Grönt vetefält med orange vallmor i mjuk fokusbakgrund. — Vete Bakgrundsbilder
    Grönt vetefält med orange vallmor i mjuk fokusbakgrund.
  • Gyllene vetefält badat i varmt solljus med mjuk teal himmel bakgrund. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält badat i varmt solljus med mjuk teal himmel bakgrund.
  • Närbild av gyllene vetekorn mot en ljusblå himmel. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetekorn mot en ljusblå himmel.
  • Gyllene vetefält vid solnedgång med varmt glödande himmel — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält vid solnedgång med varmt glödande himmel
  • Närbild av gyllene veteax som svajar på ett solbelyst fält under en blå himmel. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene veteax som svajar på ett solbelyst fält under en blå himmel.
  • Gyllene vetefält badat i varmt solnedgångsljus med glödande moln. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält badat i varmt solnedgångsljus med glödande moln.
  • Närbild av gyllene vetestrång som svajar i solljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetestrång som svajar i solljus.
  • Gyllene vetefält under en stormig himmel med avlägsna träd. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en stormig himmel med avlägsna träd.
  • Närbild av vetestrålar som glöder i gyllene solnedgångsljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av vetestrålar som glöder i gyllene solnedgångsljus.
  • Gyllene vetefält badat i varmt solljus med mjuk bakgrundsoskärpa. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält badat i varmt solljus med mjuk bakgrundsoskärpa.
  • Närbild av gyllene vetestrång badade i varmt solljus med oskarp bakgrund. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetestrång badade i varmt solljus med oskarp bakgrund.
  • Närbild av gyllene vetesax som svajar i solljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetesax som svajar i solljus.
  • Slingrande grusväg genom gyllene vetefält som leder till ett ensamt träd vid solnedgång. — Vete Bakgrundsbilder
    Slingrande grusväg genom gyllene vetefält som leder till ett ensamt träd vid solnedgång.
  • Gyllene vetefält under en klarblå himmel med rullande kullar — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en klarblå himmel med rullande kullar
  • Rader av gröna vetestjälkar i ett fält under starkt solljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Rader av gröna vetestjälkar i ett fält under starkt solljus.
  • Gyllene vetefält under en klarblå himmel med spridda moln. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en klarblå himmel med spridda moln.
  • Pixeliserat vetefält under stark sol med lätta moln i digitalt landskap. — Vete Bakgrundsbilder
    Pixeliserat vetefält under stark sol med lätta moln i digitalt landskap.
  • Närbild av vetestjälkar på ett solbelyst fält med suddig bakgrund. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av vetestjälkar på ett solbelyst fält med suddig bakgrund.
  • Gyllene vetefält badat i varmt solljus med suddig himmelsbakgrund. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält badat i varmt solljus med suddig himmelsbakgrund.
  • Ett ensamt träd på ett gyllene fält vid solnedgång. — Vete Bakgrundsbilder
    Ett ensamt träd på ett gyllene fält vid solnedgång.
  • Närbild av gyllene vetestjälkar på ett solbelyst fält — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetestjälkar på ett solbelyst fält
  • Gröna vetestjälkar svajar i ett solbelyst fält med orange vallmor i fjärran. — Vete Bakgrundsbilder
    Gröna vetestjälkar svajar i ett solbelyst fält med orange vallmor i fjärran.
  • Gyllene vetefält med grusväg under stark sol och blå himmel — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält med grusväg under stark sol och blå himmel
  • Gyllene vetefält under blå himmel med spridda moln — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under blå himmel med spridda moln
  • Gyllene vetestrång på ett solbelyst fält med en mjuk suddig bakgrund. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetestrång på ett solbelyst fält med en mjuk suddig bakgrund.
  • Gyllene gräs upplysta av solljus med oskarp bakgrund — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene gräs upplysta av solljus med oskarp bakgrund
  • Gyllene vetestrång på ett solbelyst fält under blå himmel med moln. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetestrång på ett solbelyst fält under blå himmel med moln.
  • Gyllene gräs upplysta av varmt solljus på en fridfull äng. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene gräs upplysta av varmt solljus på en fridfull äng.
  • Gyllene vetefält under en klarblå himmel med spridda moln. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en klarblå himmel med spridda moln.
  • Närbild av gyllene vetestråk på ett fält under en blå himmel med moln. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetestråk på ett fält under en blå himmel med moln.
  • Slingrande grön stig genom gyllene vetefält vid solnedgång med dramatisk orange och blå himmel. — Vete Bakgrundsbilder
    Slingrande grön stig genom gyllene vetefält vid solnedgång med dramatisk orange och blå himmel.
  • Gyllene vetefält under stark sol med klarblå himmel — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under stark sol med klarblå himmel
  • Gyllene vetefält vid soluppgång med detaljerade stjälkar som inramar vyn. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält vid soluppgång med detaljerade stjälkar som inramar vyn.
  • Gyllene vetefält badat i varmt solljus med strålar som bryter igenom himlen. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält badat i varmt solljus med strålar som bryter igenom himlen.
  • Gyllene vetefält vid solnedgång med bärnstensfärgade moln ovanför. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält vid solnedgång med bärnstensfärgade moln ovanför.
  • Gyllene vetestjälkar svajar på ett sommarfält under starkt solljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetestjälkar svajar på ett sommarfält under starkt solljus.
  • Gyllene vetefält under en dramatisk molnig himmel — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en dramatisk molnig himmel
  • Två gyllene vetestjälkar med detaljerade korn mot en svart bakgrund — Vete Bakgrundsbilder
    Två gyllene vetestjälkar med detaljerade korn mot en svart bakgrund
  • Gyllene vetefält vid solnedgång med böljande kullar och färgrik himmel — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält vid solnedgång med böljande kullar och färgrik himmel
  • Närbild av gyllene vetestjälkar i ett solbelyst fält med böljande kullar i bakgrunden. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetestjälkar i ett solbelyst fält med böljande kullar i bakgrunden.
  • Solnedgång över gyllene vetefält med dramatiska moln och varmt ljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Solnedgång över gyllene vetefält med dramatiska moln och varmt ljus.
  • Gyllene vetefält under en klarblå himmel med spridda moln. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en klarblå himmel med spridda moln.
  • Gyllene vetefält under en klarblå himmel med stora vita moln. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en klarblå himmel med stora vita moln.
  • Kvinna i stråhatt sittande i högt vetefält under molnig himmel — Vete Bakgrundsbilder
    Kvinna i stråhatt sittande i högt vetefält under molnig himmel
  • Gyllene vetefält under en stormig himmel med mörka moln. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält under en stormig himmel med mörka moln.
  • Gyllene vetefält med avlägsna hus och gröna kullar under klart dagsljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält med avlägsna hus och gröna kullar under klart dagsljus.
  • Gyllene vetefält med en röd vallmo under en molnig himmel. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetefält med en röd vallmo under en molnig himmel.
  • Enskild skiva gyllenbrunt bröd med luftig smultextur på svart bakgrund — Vete Bakgrundsbilder
    Enskild skiva gyllenbrunt bröd med luftig smultextur på svart bakgrund
  • Närbild av gyllene vetestrång på ett soligt fält med suddiga kullar bakom. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetestrång på ett soligt fält med suddiga kullar bakom.
  • Gyllene vetestjälkar med detaljerade korn och luftiga agnar mot svart bakgrund — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetestjälkar med detaljerade korn och luftiga agnar mot svart bakgrund
  • Gyllene vetestrång bundna mot en svart bakgrund — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetestrång bundna mot en svart bakgrund
  • Närbild av gyllene vetestrålar i ett soligt fält. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetestrålar i ett soligt fält.
  • Gyllene vetestrålar upplysta av varmt motljus på ett fält. — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetestrålar upplysta av varmt motljus på ett fält.
  • Tre gyllene vetestjälkar med detaljerade korn mot en svartvit bakgrund — Vete Bakgrundsbilder
    Tre gyllene vetestjälkar med detaljerade korn mot en svartvit bakgrund
  • Gyllene vetestjälkar med detaljerade korn och smala blad mot svart bakgrund — Vete Bakgrundsbilder
    Gyllene vetestjälkar med detaljerade korn och smala blad mot svart bakgrund
  • Närbild av gyllene vetestjälkar på ett fält i starkt solljus. — Vete Bakgrundsbilder
    Närbild av gyllene vetestjälkar på ett fält i starkt solljus.
av 12

Visar 1–60 av 682 bakgrunder

Vanliga frågor

Vilken riktning har dessa Vete Bakgrundsbilder?

Ja — setet täcker båda. Av dessa är 5 vertikala och 55 horisontella. Ta en av varje om du använder båda.

Behöver jag ett konto för att ladda ner dessa Vete Bakgrundsbilder?

Gratis, inklusive den största versionen. Ingen e-postadress behövs. Full upplösning kommer gratis, omärkt.

Hur många olika Vete Bakgrundsbilder finns på den här sidan?

Antalet är 682 Vete Bakgrundsbilder. Förvänta dig att siffran blir högre nästa månad. Ingen av dem är bakom en betalvägg.