Bakgrundsbilder
Bakgrunder
Bilder
Målarbilder

Xv Bakgrundsbilder

Bläddra 337+ Xv Bakgrundsbilder att ladda ner gratis i HD & 4K

Hylla för Xv Bakgrundsbilder innehåller för närvarande 337 bilder. Du hittar både livliga kompositioner och lugnare, tomma ramar. Största storleken här är 3589x5989, och varje mindre steg är förberett för dig. Använd en som skrivbordsbakgrund, laptopbakgrundsbild eller telefonlåsskärm. Gratis att ta, inget konto, ingen vattenstämpel någonstans på filen.

Skapa bakgrundsbilder med AI.
Från en prompt, på sekunder.
›
Prova gratis →
  • Fyra personer på en ökenväg med en jättelik bevingad varelse ovanför och avlägsna futuristiska strukturer. — Xv Bakgrundsbilder
    Fyra personer på en ökenväg med en jättelik bevingad varelse ovanför och avlägsna futuristiska strukturer.
  • Två anime-karaktärer omfamnar varandra under vattnet omgivna av bubblor och mjukt ljus. — Xv Bakgrundsbilder
    Två anime-karaktärer omfamnar varandra under vattnet omgivna av bubblor och mjukt ljus.
  • Två män i läder sitter på en soffa i ett mörkt rum med målningar och en sovande hund. — Xv Bakgrundsbilder
    Två män i läder sitter på en soffa i ett mörkt rum med målningar och en sovande hund.
  • En majestätisk svävande stad med vattenfall och utsmyckade byggnader omgiven av turkosblått vatten. — Xv Bakgrundsbilder
    En majestätisk svävande stad med vattenfall och utsmyckade byggnader omgiven av turkosblått vatten.
  • Svart flygande bil svävande över ökenväg med berg och blå himmel. — Xv Bakgrundsbilder
    Svart flygande bil svävande över ökenväg med berg och blå himmel.
  • Dimmig skog på böljande kullar under molnig himmel — Xv Bakgrundsbilder
    Dimmig skog på böljande kullar under molnig himmel
  • Anime-krigare rider på en skelettdrake genom en blå himmel med moln. — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-krigare rider på en skelettdrake genom en blå himmel med moln.
  • En majestätisk bro med statyer överser kaskaderande vattenfall och gotiska byggnader. — Xv Bakgrundsbilder
    En majestätisk bro med statyer överser kaskaderande vattenfall och gotiska byggnader.
  • Anime-liknande kvinnlig karaktär med blont hår och blå ögon som tittar framåt. — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-liknande kvinnlig karaktär med blont hår och blå ögon som tittar framåt.
  • Anime-karaktär med silverfärgat hår sittande på en tron omgiven av glödande magisk energi. — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-karaktär med silverfärgat hår sittande på en tron omgiven av glödande magisk energi.
  • Två anime-karaktärer i profil som står mot varandra mot kontrasterande brinnande och stjärniga bakgrunder. — Xv Bakgrundsbilder
    Två anime-karaktärer i profil som står mot varandra mot kontrasterande brinnande och stjärniga bakgrunder.
  • Person i svart cabriolet konfronterar jättedrake i klippig ödemark. — Xv Bakgrundsbilder
    Person i svart cabriolet konfronterar jättedrake i klippig ödemark.
  • Final Fantasy XV Platinum Demo-karaktär håller svärd i svart rustning — Xv Bakgrundsbilder
    Final Fantasy XV Platinum Demo-karaktär håller svärd i svart rustning
  • Final Fantasy XV-spellogotyp med stiliserade vingar av is och eld. — Xv Bakgrundsbilder
    Final Fantasy XV-spellogotyp med stiliserade vingar av is och eld.
  • Krigare slåss mot demonisk figur i blixtstorm i stadsgränd. — Xv Bakgrundsbilder
    Krigare slåss mot demonisk figur i blixtstorm i stadsgränd.
  • Anime-karaktärer i ett fält med vita blommor under en blå himmel med fåglar som flyger nära ett metalltorn. — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-karaktärer i ett fält med vita blommor under en blå himmel med fåglar som flyger nära ett metalltorn.
  • Ett stort träd med tjocka rötter och grenar, solljus skiner genom dess löv. — Xv Bakgrundsbilder
    Ett stort träd med tjocka rötter och grenar, solljus skiner genom dess löv.
  • Sex fantasy-krigare och en glödande magiker står redo i stormiga, eldiga himlar. — Xv Bakgrundsbilder
    Sex fantasy-krigare och en glödande magiker står redo i stormiga, eldiga himlar.
  • Anime-karaktär med röda ögon och svart hår som tittar intensivt framåt. — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-karaktär med röda ögon och svart hår som tittar intensivt framåt.
  • Närbildsporträtt av en kvinna med gröna ögon och svart hår mot vit bakgrund. — Xv Bakgrundsbilder
    Närbildsporträtt av en kvinna med gröna ögon och svart hår mot vit bakgrund.
  • Ett fantasypar med vapen i en katedral med flytande öar och fallande kronblad. — Xv Bakgrundsbilder
    Ett fantasypar med vapen i en katedral med flytande öar och fallande kronblad.
  • Blond kvinna i vit klänning med treudd inför drake i snöig fantasiscen. — Xv Bakgrundsbilder
    Blond kvinna i vit klänning med treudd inför drake i snöig fantasiscen.
  • Två Final Fantasy XV-karaktärer high five med ett stort svärd på ena axeln. — Xv Bakgrundsbilder
    Två Final Fantasy XV-karaktärer high five med ett stort svärd på ena axeln.
  • Anime-krigare håller glödande svärd i stormig grå scen. — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-krigare håller glödande svärd i stormig grå scen.
  • Anime-karaktär i blått glödande utrymme med svävande partiklar — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-karaktär i blått glödande utrymme med svävande partiklar
  • En anime-kvinna med silverhår i ett mörkt rum med ett ljust fönster bakom sig. — Xv Bakgrundsbilder
    En anime-kvinna med silverhår i ett mörkt rum med ett ljust fönster bakom sig.
  • Ung anime-man i regnrock och handskar stående i regnig stadsgränd med skyskrapor bakom sig. — Xv Bakgrundsbilder
    Ung anime-man i regnrock och handskar stående i regnig stadsgränd med skyskrapor bakom sig.
  • Fyra personer står på ett fält och tittar på en avlägsen bro en disig dag. — Xv Bakgrundsbilder
    Fyra personer står på ett fält och tittar på en avlägsen bro en disig dag.
  • Ett monstruöst djuphavsväsen med glödande rött öga och vassa tänder som sväljer en fisk. — Xv Bakgrundsbilder
    Ett monstruöst djuphavsväsen med glödande rött öga och vassa tänder som sväljer en fisk.
  • Final Fantasy XV karaktärsporträtt i vertikala remsor med spellogotyp. — Xv Bakgrundsbilder
    Final Fantasy XV karaktärsporträtt i vertikala remsor med spellogotyp.
  • shallow focus photography of white wold — Xv Bakgrundsbilder
    shallow focus photography of white wold
  • Hjältar slåss mot monster i en solnedgångsödemark med en bil. — Xv Bakgrundsbilder
    Hjältar slåss mot monster i en solnedgångsödemark med en bil.
  • Anime-stil kvinnlig krigare i svart rustning som håller ett spjut mot svart bakgrund. — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-stil kvinnlig krigare i svart rustning som håller ett spjut mot svart bakgrund.
  • En rad anime-inspirerade videospelskaraktärer med allvarliga uttryck. — Xv Bakgrundsbilder
    En rad anime-inspirerade videospelskaraktärer med allvarliga uttryck.
  • Anime-karaktär med spikigt blått hår och seriöst uttryck i mörkblå belysning. — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-karaktär med spikigt blått hår och seriöst uttryck i mörkblå belysning.
  • Krigare slåss mot ett jättemonster i en brinnande grotta med glödande blå energi. — Xv Bakgrundsbilder
    Krigare slåss mot ett jättemonster i en brinnande grotta med glödande blå energi.
  • Anime-krigare med svärd sittande på tron under fullmåne över mörk stad — Xv Bakgrundsbilder
    Anime-krigare med svärd sittande på tron under fullmåne över mörk stad
  • Ett slott höljt i dimma med en stenstig som leder till dess ingång i skymningen. — Xv Bakgrundsbilder
    Ett slott höljt i dimma med en stenstig som leder till dess ingång i skymningen.
  • Glödande metalliskt bokstaven X med blå vätskedroppar som flyter längs dess kanter. — Xv Bakgrundsbilder
    Glödande metalliskt bokstaven X med blå vätskedroppar som flyter längs dess kanter.
  • Två dekorativa tomma bildramar, en guld och en blå, som glöder på en mörk vägg — Xv Bakgrundsbilder
    Två dekorativa tomma bildramar, en guld och en blå, som glöder på en mörk vägg
  • Professionell DSLR-kamera med stor lins och gula markeringar på mörk bakgrund — Xv Bakgrundsbilder
    Professionell DSLR-kamera med stor lins och gula markeringar på mörk bakgrund
  • En svart vintagekamera på ett silverstativ med glödande lins mot grå bakgrund. — Xv Bakgrundsbilder
    En svart vintagekamera på ett silverstativ med glödande lins mot grå bakgrund.
  • En vintage ornamenterad lila spegelram prydd med gröna murgrönablad mot en turkos gradientvägg. — Xv Bakgrundsbilder
    En vintage ornamenterad lila spegelram prydd med gröna murgrönablad mot en turkos gradientvägg.
  • En dekorativ guldram med bladmönster håller en glödande vit tom duk på en beige vägg. — Xv Bakgrundsbilder
    En dekorativ guldram med bladmönster håller en glödande vit tom duk på en beige vägg.
  • En dekorativ guld- och röd sammetsbildram med en tom beige duk inuti. — Xv Bakgrundsbilder
    En dekorativ guld- och röd sammetsbildram med en tom beige duk inuti.
  • En glödande X-wing stjärnjaktare med blå och röda accenter på en grå bakgrund. — Xv Bakgrundsbilder
    En glödande X-wing stjärnjaktare med blå och röda accenter på en grå bakgrund.
  • En förgylld och silver ornamenterad oval spegel som hänger på en beige vägg. — Xv Bakgrundsbilder
    En förgylld och silver ornamenterad oval spegel som hänger på en beige vägg.
  • En vit och orange futuristisk stjärnjakt med glödande motorer och laservapen. — Xv Bakgrundsbilder
    En vit och orange futuristisk stjärnjakt med glödande motorer och laservapen.
  • Närbild av en kvinna med fräknar och blont hår som ser tankfullt ut med rosa läppar. — Xv Bakgrundsbilder
    Närbild av en kvinna med fräknar och blont hår som ser tankfullt ut med rosa läppar.
  • Beige vintage bärbar dator med integrerad skärm och tangentbord — Xv Bakgrundsbilder
    Beige vintage bärbar dator med integrerad skärm och tangentbord
  • Livfulla neonfärgade spikar strålar utåt från en ljus mittpunkt mot en mörk bakgrund. — Xv Bakgrundsbilder
    Livfulla neonfärgade spikar strålar utåt från en ljus mittpunkt mot en mörk bakgrund.
  • Vit stjärnkämpe med glödande blå motorer svävande i rymden — Xv Bakgrundsbilder
    Vit stjärnkämpe med glödande blå motorer svävande i rymden
  • En vit och orange X-wing stjärnjaktfarkost med glödande motorer på en grå bakgrund. — Xv Bakgrundsbilder
    En vit och orange X-wing stjärnjaktfarkost med glödande motorer på en grå bakgrund.
  • X-wing stjärnjakt avfyrar lasrar i rymden — Xv Bakgrundsbilder
    X-wing stjärnjakt avfyrar lasrar i rymden
  • En vit och röd X-wing-stjärnkämpe med glödande motorer som svävar i rymden. — Xv Bakgrundsbilder
    En vit och röd X-wing-stjärnkämpe med glödande motorer som svävar i rymden.
  • En dekorativ vinröd och teal ornamenterad ram som hänger på en grå vägg med glödande högdagrar. — Xv Bakgrundsbilder
    En dekorativ vinröd och teal ornamenterad ram som hänger på en grå vägg med glödande högdagrar.
  • En detaljerad X-wing stjärnjakt med glödande motorer mot en grå bakgrund. — Xv Bakgrundsbilder
    En detaljerad X-wing stjärnjakt med glödande motorer mot en grå bakgrund.
  • Elegant silverfärgat futuristiskt rymdskepp med glödande kanter som svävar i rymden — Xv Bakgrundsbilder
    Elegant silverfärgat futuristiskt rymdskepp med glödande kanter som svävar i rymden
  • Finansiellt diagram med guldmynt som staplar som visar stigande och fallande trender med glödande linjer. — Xv Bakgrundsbilder
    Finansiellt diagram med guldmynt som staplar som visar stigande och fallande trender med glödande linjer.
  • En glödande vit och orange X-wing stjärnjakt i rymden. — Xv Bakgrundsbilder
    En glödande vit och orange X-wing stjärnjakt i rymden.
av 6

Visar 1–60 av 337 bakgrunder

Vanliga frågor

Passar dessa Xv Bakgrundsbilder på en telefonskärm?

Landskap och porträtt sida vid sida. Av dessa är 4 vertikala och 56 horisontella. Välj den som passar din enhet.

Vad ligger nära Xv Bakgrundsbilder?

Värt en titt: pc, fantasy, magic, playstation.

Hur många Xv Bakgrundsbilder har ni?

Vi listar för närvarande 337 Xv Bakgrundsbilder. Vi lägger till den kontinuerligt. Alla laddas ner gratis.

Kommer dessa Xv Bakgrundsbilder att hålla måttet när de förstoras?

Den största filen här är 3589x5989. Varje vanlig skärmdimension är redan renderad och väntar.

Vad kostar det att använda dessa Xv Bakgrundsbilder?

Ingenting här kostar något. Du kommer inte att bli ombedd att skapa ett konto. Ingenting är försämrat eller vattenmärkt för att driva på en uppgradering.